Urodziny obchodzi 1 wzorkowiczka!
30154 wzorkowiczek dodało 19263 zdjęć do galerii!

UBEZPIECZENIE OC STYLISTEK/KOSMETYCZEK

Dodano: 2011-02-14 16:57:52, Odsłon: 1502 , Brak oceny


ubezpieczenie_oc_stylistek.jpgNasza praca wiąże się z ryzykiem (poparzenia, uszkodzenie plytki, skaleczenia, lub co gorsza wprowadzenia zakażenia grzybicą), a co za tym idzie - groźbą ponoszenia odpowiedzialności (finansowej).

 

Nasza odpowiedzialność za prawidlowo wykonywany zabieg wynika z art. 471 KC.

 

Często nie pamiętamy, że:

 

z momentem wejścia klienta do gabinetu, podjęcia rozmowy z jego pracownikiem

i zgodnego ustalenia, o jaką usługę chodzi, kiedy zostanie wykonana i za jaką cenę - dochodzi do zawarcia umowy o wykonanie zabiegu kosmetycznego Umowa jest zawierana w sposób ustny, ale jak najbardziej obowiązuje. Gdy klientka siada na fotel - zaczyna się wykonywanie uslugi, wynikającej z tej ustnej umowy.

Dlatego w tym artykule opisuję wszystkie najważniejsze informacje
na temat ubezpieczenia się.

Kiedy systematycznie zaczynamy przyjmować klientki, należy się ubezpieczyć.

To jest:

UBEZPIECZENIE OD ODPOWIEDZIALNOŚCI CYWILNEJ- Świadomość swoich praw wśród spoleczństwa rośnie z dnia na dzień. Poszkodowani klienci salonów urody stopniowo wkraczają na ścieżkę sądową aby uzyskać zadośćuczynienie finansowe, gdy doszlo do nieprzyjemnych sytuacji - negatywnej ingerencji kosmetyczki w ich zdrowie.

- Oczywiście przed wieloma problemami uchroni nas przestrzeganie wlaściwych procedur sanitarnych w miejscu naszej pracy (o higienie będzie w kolejnym poście).

- Ale kwestia przestrzegania higieny to nie wszystko. Może przez przypadek (nieuwagę, pośpiech, bląd) dojśc do poparzenia parafiną w trakcie wykonywania zabiegu parafinowego, możemy cążkami uszkodzić waly okolopaznokciowe, możemy przez nieuwagę za mocno cisnąć metalowym kopytkiem podczas osuwania skórek

i uszkodzimy macierz paznokcia, itp, itd).

- Dlatego warto się ubezpieczyć, wykupując ubezpieczenie:

ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej kosmetyczki, manicurzystki, pedicurzystki.

- przedmiotem ubezpieczenia jest odpowiedzialność cywilna osób objętych ubezpieczeniem (czyli nas) za szkody na osobie lub mieniu wyrządzone osobom trzecim.

- Jednak żeby można było mówić o odpowiedzialności cywilnej, konieczne jest jednoczesne spełnienie dwóch warunków:

1. niezachowanie należytej staranności (tzn. musi być to przynajmniej wina nieumyślna), tj. zachowanie się odmienne od ogólnie przyjętego w takich sytuacjach, czyli na przykład brak wcześniejszego zaznajomienia się z instrukcją dawkowania takiego kosmetyku,
2. w wyniku tego właśnie działania doszło do powstania szkody, czyli kontynuując podany wyżej przykład, nałożony w ten sposób kosmetyk spowodował nieusuwalne plamy na twarzy klienta, tj. uszczerbek na zdrowiu.

- Istotne jest również to, że przed sądem to klient musi udowodnić fakt poniesienia szkody oraz jej rozmiary, a także to, iż szkoda powstała w wyniku niewykonania

lub nieprawidłowego wykonana usługi z winy kosmetyczki (co jest raczej dość trudne, ale możliwe, jeśli ktoś się uprze)

- szkoda może mieć postać jedynie majątkową (np. wydatki poniesione na operację, rehabilitację, przyuczenie do wykonywania nowego zawodu). Dlatego w sytuacji, gdy klient jest po prostu niezadowolony z efektów pracy kosmetyczki, ale nie poniósł

z tego tytułu żadnej wymiernej szkody (np. nie musiał zapłacić za operację plastyczną, przeszczep skóry, rehabilitację, sanatorium, itd.), to nie ma podstaw do dochodzenia odszkodowania.

- Ubezpieczenie, które wykupujemy, obejmuje szkody powstałe w czasie trwania odpowiedzialności ubezpieczyciela, bez względu na czas zgłoszenia roszczeń przez osoby poszkodowane.

- Umowę ubezpieczenia zawiera się na podstawie wniosku ubezpieczeniowego, sporządzonego w formie pisemnej. Wniosek powinien zawierać następujące dane:
- nazwę i adres ubezpieczającego (czyli nasz)
- okres ubezpieczenia
- proponowaną wysokość sumy gwarancyjnej

- dzięki ubezpieczeniu jesteśmy w stanie uniknąć finansowego problemu związanego z pojawieniem się zdarzeń losowych (ryzyk), od nas niezależnych. W przypadku zajścia konieczności wyplaty odszkodowania, koszty z tym związan pokrywa już zaklad ubezpieczeń (to znaczy my, ale nie wykladamy gotówki same, tylko już zaklad wyplaca odszkodowanie poszkodowanemu. To tak jak z samochodem i kolicją).

- Takie ubezpieczenie również zabezpiecza nas przed ewentualnym bankructwem. Kwoty odszkodowań zasądzane przez sądy są kosmiczne. Gdy wykupimy ubezpieczenie OC to nie zagraża nam rozwijająca się konkurencja gdyż żadne zdarzenie losowe nie zachwieje pozycją finansową istniejącą przed powstaniem szkody.

Dołączyła: 2010-09-30 23:52:59

Paznokcie BelArte

nie mam tytułu

a witam dzis pierwszy raz cos wpisuje. w sumie nie wiem co . stworze swoj pamietnuk czy cos w ty rod...

DBAMY O NASZE DLONIE.....

Jedna głowica, jedna barwa Poprawę wyglądu skóry dłoni warto rozpocząć od ...

Główne problemy w przedłużaniu paznokci

Najczęściej pojawiające się problemy podczas przedłużania paznokci. Przyczyny ich powstawania ora...

Modne paznokcie żelowe 2012

Moda się ciągle zmienia, ciągle modne są nowe kolory, wzory, itp. Najszybciej widzimy to w przyp...

Regeneracja zniszczonych paznokci

Paznokcie po zdjęciu tipsów jak i również obgryzane, potrzebują "wsparcia" Nie wystarczy używać t...

Ciekawostka - Najdroższy w historii lak

Kosztuje, bagatela, 83 tysiące funtów. ...

Jak zadowolić klienta

Często obserwując stylistki przeglądające kolorowe pisma branżowe słyszę zachwyty, gdy pochylone...

Mój pierwszy wpisik! :)

Cześć wszystkie wzorkowiczki! Godzinę temu znalazłam WZORKI.PL i nie mogę się oderwać! ...

Pielęgnacja wału okołopaznokciowego

Manicure to znany od wieków, najpopularniejszy zabieg pielęgnacyjny naturalnych paznokci oraz sk...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage